Biegnij przez życie

Gromadzisz w sobie negatywne emocje przenoszone na Ciebie przez innych albo i sam jesteś ich dostarczycielem. W jaki sposób próbujesz zgasić je? Papierosy, alkohol, narkotyki, muzyka, film, wyżycie się na innych czy jakieś inne dziwne nawyki. A spróbuj choć raz zamknąć swoje emocje przez chwile, nałożyć buty i wyruszyć w trasę. Zacznij po prostu biec, zostaw wszystkie swoje umartwienia za sobą i biegnij. Zmierz się z sobą i z innymi poprzez te zwykłe pokonanie trasy w szybszym tempie. Postaw sobie cel i zrealizuj go. Dobiegnij do zamierzonego miejsca. Poczuj się przez chwilę wolny, niezależny od innych. Pokonaj swoje słabości, pokonaj siebie.

I to wszystko. Niby zwykła, durna czynność. Powiesz dzieci biegają za piłką. A ja powiem co z tego? Nie patrzę nawet na nią przez pryzmat przyszłości i wielkich korzyści jakie daje: spalanie kalorii, poprawienie sylwetki, czy też inne korzyści dla zdrowia. Dla mnie liczy się tu i teraz. Pozwala mi spełnić jakieś wyzwanie, co daje mi pewności siebie i stabilizację psychiczną. Uspokaja, dodaje energii, czas na świetny przerywnik od codziennych obowiązków, kształtuje mój charakter.

Czy przy tylu plusach można przejść obojętnie obok tej pozornie zwykłej czynności? Nie dla mnie. Ja już czuję się uzależniony. Spróbuj a sam się przekonasz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: